PENTAR

PRODUCENT NARZĘDZI ŚCIERNYCH

Wyszukiwarka

Informacje techniczne

Narzędzie ścierne na spoiwie żywicznym to ściernice, segmenty i osełki ścierne, których zadaniem jest skrawanie materiału poddawanego szlifowaniu. Stosowane są w wielu branżach: w przemyśle wytwórczym, metalowym, odlewniczym, stoczniowym, samochodowym, itp. Do najbardziej typowych narzędzi ściernych żywicznych należą tarcze do cięcia i szlifowania, które mają zastosowanie do pracy z wolnej ręki jak również na maszynach stacjonarnych.

Produkty marki PENTAR do przecinania i szlifowania są wykonywane w 3 liniach jakościowych:

Linia Eco-Plus

Linia Eco-Plus

Linia ściernic do przecinania i szlifowania powszechnie wykorzystywana do obróbki różnych materiałów.

Dedykowana jest dla odbiorców indywidualnych do ogólnego zastosowania. Wyróżnia się dobrym stosunkiem ceny produktu do jego jakości, przynosząc wymierne obniżenie kosztów operacji przecinania i szlifowania.

Linia Premium

Linia Premium

To wysokiej jakości linia ściernic do przecinania i szlifowania zaspokajająca potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Narzędzia ścierne tej linii charakteryzują się długą żywotnością i dużą szybkością cięcia oraz usuwania naddatku podczas szlifowania. Użytkowanie tych narzędzi zapewnia optymalne ich wykorzystanie i daje wysoki komfort pracy.

Linia Industry

Linia Power Industry

Linia przeznaczona do ciężkiej pracy w przemyśle. Charakteryzuje się najwyższą jakością zaprojektowaną przy wykorzystaniu najnowszych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Zastosowanie specjalnych technologii daje szybką i stabilną obróbkę gwarantującą niską temperaturę obrabianego materiału. Dodatkowo niskie wibracje i mniejszy hałas podczas obróbki zapewniają użytkownikowi wysoki komfort pracy i długą żywotność narzędzi. Efektem tych rozwiązań jest wysoki poziom wydajności obróbki i znaczna redukcja kosztów.

Linia specjalna

Przedsiębiorstwo Pentar na indywidualne zamówienie wykonuje ściernice o dowolnej charakterystyce zgodnie ze specyfikacja klienta. Istnieje możliwość wykonania zamówienia z etykieta klienta (własny logotyp, kolorystyka, itp), przy spełnieniu minimum produkcyjnego które jest określone w zależności od asortymentu.