PENTAR

PRODUCENT NARZĘDZI ŚCIERNYCH

Wyszukiwarka

POIR.03.02.02-00-1315/17

 

Przedsiębiorstwo Pentar Stanisław Róg realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. Wdrożenie technologii produkcji innowacyjnych ekologicznych podkładów ściernicy listkowej.

Cel projektu:

Celem przedmiotowego projektu jest wdrożenie wyników własnych prac badawczych przeprowadzonych przez pracowników firmy Pentar w postaci innowacji produktowej – innowacyjnych (ze względu na konstrukcję i zastosowany materiał) podkładów do ściernicy listkowej talerzowej. Opracowany na drodze badań rozwojowych produkt jest innowacją na skalę międzynarodową. Nowa technologia produkcji pozwoli na wytworzenie narzędzi ściernych o zwiększonej nawet o 50% efektywności i żywotności, a także pozwoli na ograniczenie ilości powstających po zużyciu narzędzia odpadów.

Efekt projektu:

Bezpośredni rezultat projektu, za sprawą przedmiotowej inwestycji (budowa hali produkcyjnej, zakup niezbędnej infrastruktury technologicznej), stanowić będzie wprowadzenie na rynek innowacyjnego, przełomowego, wyróżniającego się produktu o zdecydowanie lepszych cechach i właściwościach (zwiększonej nawet o 50% efektywności i żywotności, a także pozwoli na ograniczenie ilości powstających po zużyciu narzędzia odpadów).

Wartość projektu: 10 604 600,00 PLN

Dofinansowanie projektu z UE:  5 832 530,00 PLN